Дитяча театральна студія «Фічері» виступила у Берегові

Дитяча театральна студія «Фічері» виступила у Берегові

14:08 Травень 21, 2024

Життя 545 5 хвилин

Magyar

2023 – 2024 навчальний рік Дитяча театральна студія «Фічері» завершила 17 травня виступом у Берегові.

Дитячу студію «Фічері» 25 років тому заснувала вчителька угорської з Мужієва Єва Віднянська, прагнучи створити саме такий гурток, де діти зможуть вивчати тонкощі акторської майстерності, а також платформу, де підлітки водночас навчатимуться терпінню та самовпевненості. Багатьох дітей тягне до сцени, багато з них хочуть спробувати свої сили на підмостках. Саме тому кілька років тому акторки Закарпатського обласного угорського драматичного театру Магдалина Ваш та Юлія Форноші-Домарецька відновили роботу студії, 2023-2024 навчальний рік в якій пройшов під керівництвом акторки Язмін Гецел. Результати опанованого протягом вересня-травня діти представили 17 травня в рамках Дня відкритих дверей та показали на сцені своїм рідним п’єсу Єви Яниковської «Якби я був дорослим».

«Кожна дитина, навіть найменша, знає, що бути поганим веселіше, ніж хорошим. Бути хорошим весь час надзвичайно нудно і виснажливо», – про це йдеться на початку п’єси. Вихованці дитячої студії «Фічері» надзвичайно майстерно вжилися в свої ролі в комедії «Якби я був дорослим», адже у ній описані всі труднощі, виклики дитинства, а також прагнення такої бажаної дорослості, бо «дорослий робить те, що хоче, а дитина повинна робити те, що хоче дорослий».

Авторка формує розповідь, виходячи із дитячої точки зору, з гумором. Головний герой, зокрема, не розуміє, наприклад, чому дорослі постійно дають йому настанови, сваряться, чому потрібно одягати светр, мити руки, чому не можна гризти нігті, чому ти повинен дивитися під ноги, мусиш складати свої іграшки? «Я не розумію, чому дорослий по-справжньому щасливий лише тоді, коли дитина поводиться добре. Яка в цьому радість? Я був би зовсім іншим дорослим, був би щасливий від якихось інших речей. В першу чергу від того, що можу робити те, що хочу саме я, – ось про що йдеться у п’єсі. – Перед кожним обідом з’їдав би велику плитку шоколаду, ловив би мух руками, ходив би задом наперед по вулиці, у гостях завжди би махав ногами, які звисають зі стільця, а вдома тримав би справжнього жирафа, який би спав біля мого ліжка, адже дорослим усе можна, але чомусь батьки не заводять жирафа».

Після виступу виконуюча обов’язки директора Берегівського театру Едіна Шін подякувала Магдалині Ваш, Язмін Гецел та Балажу Райко за заняття, які вони проводили щотижня із дітьми. Вона також висловила вдячність дітям за наполегливу працю, батькам – за підтримку. Наголошуючи на важливості роботи студії, керівниця театру наголосила, що цей гурток виховує людей, які люблять театр, формує згуртовану спільноту. Вона також звернула увагу на те, що дехто з акторів театру розпочинав свій шлях, будучи вихованцем студії, а дехто з колишніх вихованців – зараз член трупи Національного театру Угорщини. «Для мене в радість мати можливість працювати з дітьми, поруч із тим, що я займаюся акторською діяльністю», – підкреслила Магдалина Ваш. «Я сама теж багато чому вчуся від дітей під час кожного заняття. Ми знаходимо спільну мову, тому що ставимося один до одного як партнери. Це командна робота, ми дізнаємося багато нового про себе та один про одного, перебуваємо у спільноті», – додала вона.

Пiсля виступу 11 вихованців дитячої театральної студії «Фічері» цю подію відсвяткували піцею, тортом та спілкуванням у невимушеній атмосфері.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня