ЮНЕСКО та влада Лівану шоковані через ймовірні руйнування унікальних історичних пам'яток у Бейруті

ЮНЕСКО та влада Лівану шоковані через ймовірні руйнування унікальних історичних пам'яток у Бейруті

17:21 Серпень 14, 2020

Життя 4990 5 хвилин

Magyar

Десятки історичних будівель у Бейруті перебувають під загрозою обвалення після потужного вибуху, що прогримів у міському порту на минулому тижні. Про це вже попередили офіційні особи Лівану. Шоковані станом речей у Бейруті і в ЮНЕСКО.

          Так, вибух у Бейруті зруйнував частину історичного східного району Бейрута Ахрафіє, де розташований знаменитий музей Сурсок. Всього ж постраждали не менше восьми тисяч будівель, багато з яких сконцентровані саме в історичних кварталах Гемайзе і Мар-Міхаель, повідомив генеральний директор відділу старожитностей міністерства культури Лівану Саркіс Хурі.

          За його словами, в їх числі опинилися 640 історичних будівель, близько 60 з яких знаходяться під загрозою обвалення. Гемайзе і Мар-Міхаель виходять на порт і відомі своїм активним нічним життям, багато старих будівлель у цих районах переобладнані у паби або ресторани.

          За повідомленням представників ЮНЕСКО, постраждали й інші райони, в яких розташовані Національний музей і Археологічний музей Американського університету Бейрута. Пошкоджено художні галереї та релігійні об’єкти.

          ЮНЕСКО обіцяє очолити міжнародну кампанію по відновленню історичної спадщини Бейрута, повідомляє видання Guardian. «Міжнародне співтовариство направило потужний сигнал підтримки Лівану після цієї трагедії… Наше агентство прагне очолити відновлення в області культури, яка повинна стати ключовим елементом більш широких зусиль з реконструкції та відродження Лівану», – повідомив помічник генерального директора ЮНЕСКО з питань культури Ернесто Оттоне Рамірес.

          До речі, протягом багатьох років у Лівані висловлювалися побоювання з приводу того, що історичні будівлі продаються, а потім зносяться і замінюються висотними будинками. А в останні дні з’явилися повідомлення про те, що посередники зв’язуються з власниками постраждалих у результаті вибуху історичних будівель і пропонують високі ціни за купівлю їхньої власності. Тимчасовий міністр фінансів Газі Вазні видав у позавчора, 12 серпня указ, який забороняє продаж будь-якого будинку, що має історичну цінність без дозволу ліванського міністерства культури. Цей крок спрямований на запобігання будь-якої «комерційної експлуатації цих об’єктів».

          Слід відмітити також і те, що влада Лівану реально шокована наслідками вибуху. І ці наслідки не лише соціально-економічні, а й суспільно-політичні, і верхівка політичної еліти це прекрасно розуміє.

          Нагадуємо, що десять днів тому, 4 серпня серпня у Бейруті вибухнуло 2750 тонн аміачної селітри, що зберігалася у порту ліванської столиці, що призвело до надзвичайно серйозних руйнувань у ліванській столиці. Крім цього, загинули понад 170 осіб, поранено понад шість тисяч жителів. Загальний збиток оцінюється у сумі від 10 до 15 мільярдів доларівСША.

          Також, учора, 13 серпня офіційні особи Лівану погодилися призначити судового слідчого, який очолить розслідування під егідою Вищої судової ради, який розслідує політичні злочини і злочини в області державної безпеки. Крім цього, стало відомо, що на запрошення ліванських властей американське ФБР приєднається до іноземних фахівців у розслідуванні цієї справи.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня