Голод цього року буде вбивати ще більше людей через пандемію COVID-19

Голод цього року буде вбивати ще більше людей через пандемію COVID-19

16:02 Серпень 31, 2020

Життя 4349 5 хвилин

Magyar

Цього року брак продовольства може вбити більше людей, ніж коронавірус. Голод, пов’язаний з коронавірусом, може вбити більше людей, ніж сама хвороба, яка забрала вже понад півмільйона життів по всьому світу, попереджають експерти.

Зокрема, нова доповідь міжнародного об’єднання Oxfam (Оксфордський комітет допомоги голодуючим – авт.) попереджає, що голод, посилений пандемією, потенційно може кожен день вбивати більше людей, ніж сама ковідінфекція. За оцінками Oxfam, вже до кінця року від голоду, пов’язаного з коронавирусной пандемією, може щодня вмирати близько 12 тисяч чоловік.

Для порівняння: дані Університету Джона Хопкінса показують, що найбільш смертоносним днем ​​під час пандемії стало 17 квітня, коли було зареєстровано 8 890 смертей за добу.

«Пандемія стала останньою краплею для мільйонів людей, які і так стикаються з наслідками конфліктів, зміни клімату, нерівністю і непрацюючою продовольчою системою, що і призвело до зубожіння мільйонів виробників і працівників харчової індустрії», – заявив тимчасовий виконавчий директор Oxfam Чема Віра.

Серед проблем, які призвели до того, що у багатьох на столі немає їжі, – втрата доходу, викликана безробіттям або скороченням грошових переказів, відсутність соціальної підтримки для тих, хто працює у неформальних секторах економіки, а також збої у ланцюжку поставок і перешкоди, з якими сьогодні стикаються виробники.

Розростанню кризи також сприяють обмеження на поїздки, пов’язані з блокуваннями, які впливають не тільки на робітників і селян, а й на доставку гуманітарної допомоги. Ці нові проблеми ще більше посилюють давні проблеми, що сприяють глобальному голоду, включаючи війни, зміну клімату та зростаючу майнову нерівність.

За даними Oxfam, пандемія коронавируса ще більше «підлила масла у вогонь вже зростаючої кризи голоду».

Згідно з даними Всесвітньої продовольчої програми, на які посилається доповідь Oxfam, у минулому році 821 млн чоловік відчували брак продовольства, а 149 млн із них страждали від «голоду на критичному рівні або гірше». Згідно з поточними прогнозами, число людей, що зазнають голод на критичному рівні, може досягти 270 млн у 2020 році у результаті пандемії коронавірусу – що на 80% більше, ніж у попередньому році.

У доповіді Oxfam також виділені 10 «гарячих точок» голоду по всьому світі – Ємен, Демократична Республіка Конго, Афганістан, Венесуела, Західна Африка, Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сирія та Гаїті.

Але, згідно з доповіддю Oxfam, негативні наслідки пандемії для продовольчої безпеки відчуваються і у країнах із середнім рівнем доходу, таких як Бразилія, Індія і Південна Африка. Більш того, навіть Сполучені Штати не стали винятком.

На думку експертів, сьогодні ефективні рішення цієї проблеми полягають у глобальних політичних діях, таких як інвестування у програми продовольчої допомоги, створення або зміцнення мереж безпеки харчових продуктів, а також підтримка фермерів, чиї доходи скорочуються.

Експерти також стверджують, що більш рішуче втручання уряду для закупівлі і перерозподілу продуктів харчування, а також заходи щодо запобігання росту роздрібних цін на основні потреби принаймні, у короткостроковій перспективі також можуть бути ефективними.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня