Обнадійливі новини про оксфордську вакцину

Обнадійливі новини про оксфордську вакцину

15:26 Грудень 10, 2020

Життя 2556 5 хвилин

Magyar

Експерти вважають, що вакцина проти коронавірусу, розроблена фармацевтичним заводом AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, є безпечною та ефективною. Звіт про дослідження з рецензіями фахівців був оприлюднений у вівторок на престижному британському медичному порталі The Lancet.

Як зазначив директор оксфордської групи з розробки вакцини Ендрю Поллард (Andrew Pollard), результати незалежного дослідження, опублікованого в журналі, свідчать про те, що показники безпеки та ефективності отриманого препарату є високими. Сара Гілберт (Sarah Gilbert), професор з розробки вакцин Оксфордського університету, після публікації заявила: «Вівторок, мабуть, – найкращий на сьогодні день 2020 року». Вона наголосила, що згаданий звіт з висновками незалежних експертів – це чіткий доказ ефективності препарату.

Британське агентство з лікарських засобів (MHRA) вже розпочало процес надання дозволу на застосування вакцини AstraZeneca/Oxford. У Великобританії сподіваються, що вона може надійти на ринок ще до Різдва. Уряд уже замовив 100 мільйонів доз. У вівторок у Британії розпочалася кампанія вакцинації ще однією вакциною, розробленою компаніями Pfizer та BioNTech. Її MHRA дозволила випускати на ринок минулого тижня. У першому турі щеплення доступними є 800 000 доз. А загалом британський уряд замовив їх 40 мільйонів.

Ефективність вакцини AstraZeneca та Оксфордського університету в середньому становить понад 70%, але може сягати 90% залежно від техніки застосування. Випробування, у яких брали участь 24 000 добровольців у Великобританії, Бразилії та Південній Африці, показали, що 30 із тих, хто був щеплений вакциною з великою дозою активного інгредієнту, пізніше інфікувалися коронавірусом нового типу. А в експериментальній групі, якій вводили препарат без активного інгредієнту, сталося 101 зараження. Згідно з повідомленням, це відповідає ефективності 62,1%.

Водночас, за словами дослідників, ефективність зросла до 90% у групі, члени якої отримали спочатку нижчий на 50% за активністю препарат, а потім повну його дозу. Згідно з методологією оксфордської групи вчених, середня ефективність згаданих методів застосування становить 70,4%. Експерти наголосили, що навіть це набагато перевищує ефективність вакцин проти сезонного грипу. Різниця між двома комбінаціями повної дози та нижчої й вищої ще не пояснена, причини наразі вивчаються.

Експерти також наголосили, що в жодного із вакцинованих не виникло важкої форми захворювання та побічних ефектів, які могли б поставити під сумнів безпеку препарату. Вакцина під назвою ChAdOx1 nCoV-19, розроблена в співпраці з AstraZeneca, містить ослаблену версію аденовірусу, що викликає нежить, ідеться в описі Оксфордського університету. Вірус, на якому базується діюча речовина, генетично модифікований таким чином, що не може повноцінно розвиватися в організмі людини.

Згідно з протоколом тестувань, суттєвою перевагою цих типів вакцин, які досліджувались і широко використовувались десятиліттями, є те, що вони стабільні, прості у виготовленні й транспортуванні та можуть зберігатися при нормальній температурі холодильника – від 2°С до 8°С. Вакцину Pfizer/BioNTech слід транспортувати й зберігати при температурі мінус 70°С.

pestisracok.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня