Чи готова Україна годувати Великобританію після Brexit?

Чи готова Україна годувати Великобританію після Brexit?

12:43 Лютий 12, 2020

Життя 3631 5 хвилин

Magyar

Як відомо, членство Великобританії в ЄС не дозволяло скасувати мита на українські продукти, які королівству дуже потрібні. А тепер, після виходу з Євросоюзу у неї з’явиться можливість продемонструвати переваги цього кроку, опустивши ціни на продукти за допомогою вигідних торговельних домовленостей. Угода про вільну торгівлю з Україною, яка лишається одним з головних виробників продовольства у світі, дасть новий важливий імпорт зерна, курятини й інших важливих товарів за значно нижчою ціною.

Сьогодні, після Brexit (у) офіційному Лондону потрібно укласти сотні міжнародних угод про вільну торгівлю з країнами, які входять в ЄС, а також тими, хто не має членства, зокрема з Україною. Потрібно кілька років, щоб сторони узгодили двосторонні домовленості. Вже багато років Велика Британія залишається одним з найбільших імпортерів їжі. Вона імпортує більше половини всього, що споживає. Особливо це стосується зерна й курятини.

І тут Україна може стати особливо важливою для Британії, тому що вона знаходиться відносно близько у географічному плані. Тож українські продукти можна буде швидко транспортувати в королівство через залізницю чи вантажівками. Сьогодні українське продовольче виробництво переживає стабільне зростання в ході модернізації аграрного сектору країни. Без митних обмежень український експорт високоякісної пшениці, кукурудзи, ячменю, курятини й інших важливих продуктів харчування може повністю задовольнити дедалі більший британський попит у найближчому майбутньому і за меншу ціну, ніж може запропонувати ЄС. Більшість фермерів у Великій Британії отримають користь від імпорту українського зерна. Адже вони зможуть скоротити вартість кормів для худоби при виробництві м’яса й молочних продуктів, що підвищить їхню дохідність.

Збільшення імпорту українського зерна лише підвищить конкуренцію для інших іноземних джерел цього ресурсу, оскільки британські фермери будуть і після Brexit (у) захищені субсидіями. Вільна торгівля з Україною допоможе забезпечити Британії продовольчу безпеку в часи, коли ця проблема стає все більшою на геополітичному порядку денному. У недалекому майбутньому більшості країн у світі буде бракувати харчів. І ціни на них будуть серйозно зростати. Велика Британія, населення якої зростає, а територія відносно невелика, буде все більше залежати від імпорту продуктів у найближчі кілька десятиліть.

Україна теж отримає велику вигоду, якщо Британія стане головним споживачем української аграрної продукції. Це вбереже її від надмірної залежності від ринків Китаю, Індії й Близького Сходу. Здається іронічним те, що головна вигода від Brexit, зокрема кращий доступ до харчів, лишилася непоміченою під час референдуму в 2016 році. Разом з тим, ця потенційна торговельна вигода дуже важлива. Вона тепер залежить від здатності Британії й України швидко домовитися про зону вільної торгівлі з нульовими митами на імпорт продуктів харчування.

Якщо ж замість цього українсько-британська угода буде просто копією угоди про вільну торгівлю між Україною й ЄС, тоді Київ і Лондон можуть у найближчому майбутньому загрузнути в несприятливих торговельних умовах. Британія так може втратити одну ключових переваг Brexit, а Україна – свій логічний найбільший ринок в Європі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня