Закарпатські вчителі долучилися до тренінгу з розвитку потенціалу

Закарпатські вчителі долучилися до тренінгу з розвитку потенціалу

13:21 Квітень 20, 2021

Життя 511 5 хвилин

Magyar

Окрім Хорватії, Трансільванії, словенського Прекмур’я та сербського Воєводина, до Програми розвитку потенціалу Комплексу «Шаховий палац» (Sakkpalota Komplex Képességfejlesztő Program), яка відбулася в онлайн-форматі 17 квітня, цього року долучилось і Закарпаття. Всього з області участь у заході взяли 36 вихователів із 12 дошкільних навчальних закладів краю.

Голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдико Орос, вітаючи учасників заходу, висловила радість із приводу того, що із Закарпаття до навчання долучилося так багато педагогів. Вона також наголосила, що у місті Берегово останнім часом цікавість до гри в шахи зросла, адже з ініціативи Громадської організації «Про Культура Субкарпатіка» у Культурному центрі ім. Шарі Федак щочетверга проводять вечори з гри в шахи для зацікавлених, а також повідомила, що з першого травня у Берегові запрацює Шахова школа, де малі та старші діти  зможуть пізнавати таємниці чарівного світу шахів.

І. Орос також повідомила про плани запровадити уроки з розвитку навичок гри в шахи до програми навчання Закарпатської літньої учительської академії. Крім того, Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ заснував Дитячу школу мистецтв та творчості угорського народу «Туліпан танода» (Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola), яка має на меті знайомити молоде покоління з угорськими народними танцями, народним мистецтвом.

У планах Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства також організація в школах краю гуртків із гри в шахи, якщо будуть бажаючі.

Присутніх також привітала Віраг Гайнал, керівник департаменту Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, яка подякувала закордонним угорським педагогам за роботу. Вона підкреслила, що в Державному секретаріаті цей рік оголошений «роком національного перезапуску», зокрема, у квітні відновлюється навчання в школах, саме тому потрібно виділити педагогів, особливо тих, хто працює за межами Угорщини, де бережуть національну культуру, навчають молоде покоління.

Юдіт Полгар — угорська шахістка, гросмейстер, яка очолювала жіночий рейтинг протягом близько трьох десятиліть, у свою чергу, повідомила, що «Шаховий палац» має на меті якнайкраще використати творчі здібності та передати ці знання дітям. Головне, зауважила вона, щоб діти почувались як вдома, були частиною казкового світу і все ж постійно отримували мотивацію для здобуття знань, які вони зможуть використовувати у повсякденному житті.

Одна з ведучих тренінгу, Чілла Гомбаш (Еріне), у своєму привітанні наголосила, що найголовніше – зацікавити дітей, щоб учитель міг навчити їх любити школу та навчання, і, якщо це вдасться, дітей можна навчити будь-чому і кожне завдання вони сприйматимуть як загадку, головоломку. Шахи та «Шаховий палац» надає допомогу в цьому, зазначила вона.

Під час тренінгу педагоги змогли оволодіти такими методами розвитку навичок, як логіка, креативне мислення та високий ступінь здатності вирішувати проблеми. Мета – аби навчання стало радісним досвідом як для студентів, так і для викладачів.

Проведення тренінгу відбулося за підтримки Уряду Угорщини та Державного секретаріату з питань національної політики.

 (K. K./Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня