Листи Антуана де Сент-Екзюпері розкривають історію створення «Маленького принца»

Листи Антуана де Сент-Екзюпері розкривають історію створення «Маленького принца»

13:05 Травень 12, 2021

Життя 286 4 хвилини

Magyar

Один із найважливіших і найпопулярніших творів усіх часів був написаний французьким льотчиком Антуаном де Сент-Екзюпері в 1943 році. Відтоді «Маленького принца» з його захоплюючою критикою людського суспільства переклали на 450 мов та діалектів і продали понад 200 мільйонів офіційних примірників у всьому світі. Нова публікація дає нам уявлення про історію створення повісті-казки.

Нещодавно були опубліковані документи, зокрема листи, народжені бурхливим коханням Антуана де Сент-Екзюпері та художниці Консуело Сунцин, які не лише додадуть роботи історикам-літературознавцям, але й представлять історію написання його популярного твору з досі невідомого аспекту. Антуан одружився з Консуело в 1930 році, і тепер загальнодоступними стануть 160 листів пари (а також ряд ескізів та фотографій), що описують їхнє досить бурхливе та напружене подружнє життя. Цим стосункам перешкоджали аристократичне походження де Сент-Екзюпері, яке не дозволяло йому одружитися з іноземкою (Сунцин народилася в Сальвадорі), а також депресія, що час від часу посилювалася в його дружини.

Антуан де Сент-Екзюпері зник під час розвідувального рейсу на Корсику в липні 1944 року. Ніяких доказів авіакатастрофи не було, поки в 1998-му місцевий рибалка не витягнув з річки срібний браслет з іменами письменника та його дружини, який той носив до останньої хвилини. Після смерті чоловіка в 1979 році Сунцин передала права на авторські роботи його водієві Хосе Фруктуозо Мартінесу, чим створила проблеми між прямими спадкоємцями письменника та власниками прав на його твори.

Майбутня публікація остаточно завершить юридичні чвари, оскільки цього разу обидві сторони спільно домовились опублікувати листи, з яких також можна зрозуміти історію походження всесвітньо відомого «Маленького принца». В одному з листів де Сент-Екзюпері після побачення в Буенос-Айресі написав коханій: «Тепер я працюю над старою історією, і мені ще потрібно змінити кілька дрібниць. Ідеться про маленького хлопчика, який виявив величезний скарб, але не зрозумів його значення». Уперше «Маленький принц» з’явився в 1943 році. Він став однією з найпопулярніших історій усіх часів і на сьогодні є четвертим найбільш читаним твором в історії літератури.

Джерело:  (ectopolis.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня