Проблему забруднення річки Тиса відходами, шляхи її вирішення вивчать під час міжнародної конференції

Проблему забруднення річки Тиса відходами, шляхи її вирішення вивчать під час міжнародної конференції

13:02 Червень 11, 2021

Життя 356 4 хвилини

Magyar

«Транскордонне співробітництво за чисту Тису» – масштабну міжнародну онлайн-конференцію під такою назвою організовує Андрея Бочкор, депутат Європарламенту від партії «Фідес». Зустріч відбудеться у середу, 16 червня 2021 року, і триватиме з 10.00 до 12.00 (за середньоєвропейським часом).

Під час заходу розглядатимуть актуальну проблему забруднення річки Тиса відходами та шукатимуть шляхи її вирішення.

Річка Тиса – одна з головних водних артерій Центральної та Східної Європи, яка впадає в Дунай і протікає територією п’яти країн: України, Угорщини, Румунії, Сербії та Словаччини. Річці загрожує підвищена небезпека, оскільки Тиса та її притоки несуть багато бруду, сміття, боротьба з якими вимагає надзвичайних зусиль із боку держав та регіонів.

Під час конференції за участі посадовців ЄС, представників обласної та місцевих рад Закарпаття та області Саболч-Сатмар Берег (Угорщина), громадських організацій, а також спеціалістів водних господарств та активістів, увагу зосередять насамперед на питаннях екологічної обізнаності та сталого розвитку, фокусуючись на річці Тиса.

Мета конференції – порушити проблему забруднення Тиси на міжнародному рівні та на рівні ЄС; зосередити увагу на охороні навколишнього середовища, обізнаності та сталому розвитку, із залученням експертів, представників органів місцевого самоврядування та фахівців водного господарства, управлінців, громадських організацій та активістів.

Крім того, під час конференції організатори мають на меті з’ясувати, які державні, муніципальні та соціальні заходи й ініціативи вживаються для вирішення проблеми, які закони регулюють охорону навколишнього середовища в Україні та сусідніх країнах, які транскордонні ініціативи та проєкти ЄС і Угорщини допомагають та можуть ефективніше сприяти вирішенню проблеми.

Організатори конференції також намагатимуться дізнатись про роль ЄС у вирішенні екологічних проблем у сусідніх із ним країнах, втручання якого рівня можливе з його боку, якої фахової, фінансової допомоги потребують регіони під час реалізації заходів зі збереження екології та яку роль може відіграти Європейський Союз у запобіганні та покращенні критичної ситуації. Крім того, під час конференції оцінять вплив забруднення річки на фауну та флору.

Захід відбудеться в рамках відеоконференції на платформі Zoom угорською, англійською та українською мовами.

Посилання для реєстрації на конференцію доступне тут, а також на сторінці депутата Андреї Бочкор у Facebook.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня