Перший випуск Великодоброньського центру професійної підготовки

Перший випуск Великодоброньського центру професійної підготовки

13:23 Червень 13, 2021

Життя 799 8 хвилин

Magyar

Випускникам Великодоброньського центру професійної підготовки Центру професійної підготовки ім. Егана Еде 11 червня урочисто вручили дипломи про успішне завершення навчання. Студенти здобули фах механіків сільськогосподарської техніки, автомеханіків, зварників, електриків, перукарів, косметологів та кухарів.

Директор Великодоброньського центру професійної підготовки Янош Балог повідомив, що навчальний заклад планує розширити перелік спеціальностей. Крім уже існуючих, оголошено набір на здобуття фаху модельєра, офіціанта, інженера сільського господарства, спортивного тренера, організатора спортивних заходів із футбольною спеціалізацією. Прийом заяв на навчання триватиме з 1 липня по 13 серпня.

Урочистості з нагоди завершення навчального року та церемонія вручення дипломів студентам Великодоброньського центру професійної підготовки Центру професійної підготовки ім. Егана Еде почалась у фойє навчального закладу.

Випускники Алекс Боршош та Домініка Сіладі передали символічну естафету першокурсникам Акошу Потьоку та Домініці Шімон.

Затим учасники заходу пройшлися вулицями села від будівлі навчального закладу до Великодоброньської реформатської церкви. Ходу очолили студенти в національних костюмах, які несли історичні прапори Закарпаття, за ними йшли гості, педагоги, випускники, батьки та рідні. Музичний супровід забезпечив ансамбль «Комотош» (Komótos). Крім того, на скрипці заграв і випускник Бейла Лакатош.

У церкві випускників та гостей заходу привітав пастор Великодоброньської реформатської парафії Андраш Коложі. «Сьогоднішній день для нас радісний, адже ми бачимо плоди однієї з чудових ініціатив нашої угорської меншини…» – наголосив він. Пастор подякував тим, хто долучився до забезпечення угорськомовного професійного навчання на Закарпатті, а також уряду Угорщини за надану підтримку.

Випускників у листі привітали державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі та заступниця державного секретаря з питань професійної підготовки міністерства інновацій і технологій Угорщини.

Першокурсниця Камілла Нєште продекламувала вірш Ержебет Саболчі «Будь джерелом».

Провідний консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді Арон Чех у своїй промові наголосив: «Ви стали першими, хто пройшов професійне навчання угорською мовою на Закарпатті. Можете пишатися тим, що вам вдалося здобути професію угорською мовою. Тепер після успішного складання іспитів ви отримаєте дипломи. Мені дуже приємно, що за підтримки угорського уряду був створений Великодоброньський центр професійної підготовки. У співпраці з партнерськими навчальними закладами Угорщини – Центром професійного навчання м. Матесалка та Сільськогосподарським центром професійного навчання, Професійно-технічною середньою школою ім. Ласла Бароша – у вас була можливість долучитися до навчальної системи двох країн. Бажаю успішно використовувати на практиці отримані знання насамперед тут, на Закарпатті, а також у світі».

Канцлер Центру професійного навчання м. Матесалка Янош Рошташ, у свою чергу, повідомив, що присутні випускники два дні тому отримали угорські дипломи в місті Матесалка за шістьма професіями.

Центр професійної підготовки ім. Егана Еде був створений та утримується відтоді Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ, ректор якого, Іштван Черничко, під час виступу підкреслив: «4 червня, у День національної єдності угорців, багато говорилося про національну єдність угорської нації, пошматованої кордонами. Однак реальні справи значать набагато більше, ніж гарні слова. Навчання, яке завершується сьогодні, є чітким і яскравим доказом єдності та згуртованості угорської нації. Доказом того, що якщо угорці мають спільну ідею й діють заради реалізації своїх бажань та ідей, тоді є і реальний результат».

Хор Великодоброньського центру професійної підготовки під керівництвом Сільвії Сільваші-Жупан від імені випускників попрощався з навчальним закладом, виконавши пісню «Минають роки». Музичний супровід забезпечили вчителька Естер Балог (гітара) та Бейла Лакатош (скрипка).

Як повідомив директор Янош Балог, Великодоброньський центр професійної підготовки запрацював два роки тому, 2019-го. Навчання за семи спеціальностями тоді розпочали понад 110 чоловік. Під час унікального для Закарпаття професійного навчання угорською мовою за новою для всіх системою дуальної освіти студенти отримували стипендію. Навчання тривало тиждень у Великій Доброні та тиждень у партнерському навчальному закладі угорського міста Матесалка. Однак у березні 2020 року свої корективи внесла епідемія коронавірусу: поїздки припинилися, навчання змінили на дистанційне. Утім, за словами директора, більшість студентів «зробили це» й успішно склали письмові та практичні іспити. Янош Балог подякував утримувачам закладу, керівникам та працівникам Закарпатського угорського інституту, закладам-партнерам в Угорщині, голові та керівникам територіальної громади за підтримку. Стосовно подальших планів директор розповів, що мають на меті облаштувати майстерні, оснащені інноваційними технологіями, і цього року створять навчальну кухню їдальні та навчальний салон краси. А згодом поруч із закладом діятиме багатоцільова майстерня, де будуть проводити практичне навчання автомеханіків, зварників, електриків та механіків сільськогосподарської техніки. Окрім існуючих, планується розширити перелік спеціальностей для навчання, наголосив директор.

Документ про завершення навчання 81 випускнику вручили директор Янош Балог, канцлер Янош Рошташ та ректор Іштван Черничко.

Від імені випускників з навчальним закладом попрощався Давід Томаш Ференц. Вони також склали присягу, текст якої зачитав Давід Бадо.

Урочистості завершили виконанням пісні Szózat.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня