В Осло та Стокгольмі вручили Нобелівські премії

В Осло та Стокгольмі вручили Нобелівські премії

19:12 Грудень 10, 2019

Життя 2506 4 хвилини

Премії з літератури вручили лауреатам за два роки. Нобелівську премію миру отримав прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед за ініціативу з урегулювання конфлікту з Еритреєю.

У столицях Норвегії та Швеції пройшли церемонії нагородження лауреатів Нобелівської премії. У вівторок, 10 грудня, в Осло відбулося вручення Нобелівської премії миру прем’єр-міністру Ефіопії Абійові Ахмеду.

Цією нагородою Норвезький Нобелівський комітет в Осло відзначив ініціативу керівника ефіопського уряду щодо врегулювання прикордонного конфлікту з Еритреєю. Під час церемонії вручення Абій Ахмед заявив, що приймає цю нагороду від імені ефіопів та громадян Еритреї.

У своїй промові Ахмед відзначив також “добру волю, довіру та зусилля” президента Еритреї Ісаяса Афеверкі, які стали вирішальними для завершення цього конфлікту. Крім того, Ахмед закликав “нейтралізувати отруту ненависті” в тому числі й у його країні, передає агентство новин AFP.

Варто зауважити, що після оголошення в жовтні цього року рішення про присудження Нобелівської премії миру Абійові Ахмеду відносини між Ефіопіє та Еритреєю знову погіршилися. Кордон між двома країнами знову закритий, переговорний процес забуксував. У самій Ефіопії під час протестів проти уряду Ахмеда було вбито 86 людей.

Нобелівська премія миру вважається найвищою відзнакою за зусилля із досягнення миру у світі. З 1960 року цією премією відзначають також боротьбу за права людини, а з 2004 – зусилля із захисту довкілля.

Премія з літератури: лауреати за два роки та акція протесту

Пізніше у Стокгольмі відбулася церемонія вручення Нобелівської премії з літератури та в інших галузях науки. Премію з літератури вручили одразу двом лауреатам, оскільки цього разу винагороджують переможців за 2018-ий та 2019 рік. Нагороди отримали австрієць Петер Гандке (Peter Handke) (премія за 2019 рік) та польська письменниця українського походження Ольга Токарчук (премія за 2018 рік). Токарчук народилася в місті Сулехуві на заході Польщі в родині вихідців з України.

Цьогорічна церемонія в Стокгольмі позначилася акцією протесту проти нагородження Гандке. Під час війни в колишній Югославії Гандке обстоював сербську позицію. Дехто з критиків вважає, що Гандке применшував значущість скоєних сербами злочинів проти людяності або навіть заперечував їх. У 2006 році він виступив з промовою під час поховання колишнього сербського лідера Слободана Мілошевича, нагадує агенція новин dpa.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня