Онлайн-репетиторство: все що треба знати

Онлайн-репетиторство: все що треба знати

21:13 Березень 25, 2020

Життя 4641 5 хвилин

Коронавірус вплинув на всі сфери людського буттяю Абсолютно на всі. І репетиторство, яке вже давно побутує в українських реаліях не стало виключенням. Але тут ситуація парадоксально стала рухатися у протилежному напрямку – якщо всюди практично застій, то тут стався справжній бум, але олайн-бум.

          До відома, світовий обсяг цього сектору вже перевищив 100 млрд дол. США і, на думку експертів, завдяки цифровим технологіям до 2021 року ще зросте на 14%.

          Діджіталізація освіти в Україні дала «зелене світло» онлайн-курсам, але виявила проблему: відсутність єдиної бази з можливістю зручного вибору уроків, компетенції вчителів, формування розкладу і місця проведення занять. Адже українські педагоги тільки відкривають для себе цей формат.

          Та, поряд з цим інтерес школярів і студентів до нестандартного навчального процесу у форматі онлайн підвищує роль і престижність приватного репетиторства. Сотні професіоналів – від вчителів англійської до репетиторів з музики  практикують такі уроки. Разом із загальним попитом на приватні заняття збільшилася кількість вчителів, готових працювати онлайн: вони проводять уроки по відеозв’язку і консультують учнів в месенджерах.

          В Україні, за даними HeadHunter, в 2018-2019 роках ринок репетиторства виріс на 50% в порівнянні з 2016-2017 роками. Найбільш затребуваним і для дорослих, і для дітей залишається англійська мова. І тут є фахівці на будь-який бюджет. Середня ціна заняття з репетитором з англійської мови – 200 грн за годину. Українська мова і математика до ЗНО «коштує» від 70 до 300 грн. Історія України варіюється від 150 до 300 грн за урок. У Києві ціни вищі в середньому на 100-200 грн ніж в регіонах.

          На думку багатьох експертів освіта для України – перспективна сфера бізнесу і у цій ніші вже активно розвиваються стартапи. І приватне репетиторство – приклад комфортних, доступних і продуктивних занять і для учня, і для вчителя.

          До речі, за кордоном репетиторство вважається такою ж офіційною роботою, як і викладання в школі чи вузі. Приватний репетитор (тьютор) платить не менше 20% податків. В Україні вже зроблені перші кроки до регулювання цієї сфери.

          Так, згідно з українським законодавством, вчителі, які дають приватні уроки, повинні щорічно подавати податкову декларацію про доходи. Податком обкладаються заняття з підготовки дітей до школи, до вступу до вищих навчальних закладів, а також додаткові заняття із загальноосвітніх предметів. Тому у репетиторів є два способи працювати офіційно.

          Перший – стати ФОП і платити податок в залежності від категорії. Розмір податку залежить від доходу. Для першої групи дохід становить до 300 тис грн на рік, для другої – до 1,5 млн грн, для третьої – до 5 млн грн.

          Другий варіант більше підійде педагогам, які працюють в школі чи університеті. Тут держслужбовець повинен вказати в декларації репетиторство як додатковий заробіток. У цьому випадку податок становить 18% плюс 1,5% військовий збір.

          Загалом, в Україні цей вид діяльності має дуже непогані шанси до зростання. Лідирують звичайно великі міста – Київ, Харків, Дніпро, Одеса та Львів. Але до них підтягуються і інші міста – Вінниця, Чернівці, Ужгород, Житомир, Суми тощо.

          Сьогодні обсяг українського ринку репетиторства визначити складно, адже тут це все ще неофіційна робота. Тривалість і регулярність занять різна, що теж ускладнює підрахунок даних.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня