Кому потрібно робити тестування на коронавірус:  досвід провідних країн світу

Кому потрібно робити тестування на коронавірус: досвід провідних країн світу

18:30 Квітень 8, 2020

Життя 4097 8 хвилин

Як відомо тестування на коронавірус украй важливе з двох причин:

  • це дає шанс вчасно ідентифікувати й ізолювати інфікованих.
  • Можливість побачити реальну картину захворюваності та летальності, а також передбачити подальше поширення пандемії.

          Як провідні країни світу проводять тестування і чи допомагає це їм краще впоратися з пандемією?

          США 

          Сьогодні Сполучені Штати Америки– світовий лідер за кількістю інфікованих коронавірусом: там уже зафіксували майже 400 тисяч випадків та майже 13 тисяч смертей (3-тє місце у світі). Нещодавно, під час брифінгу президент США Дональд Трамп заявив, що в країні провели рекордний мільйон тестів на коронавірус. За його словами, саме завдяки запровадженню масового тестування в США настільки велика кількість виявлених інфікованих.

          Наприкінці березня Управління з санітарного контролю якості продуктів та ліків США (FDA) затвердило експрес-тест на виявлення коронавірусу – його результатів треба чекати не більше 45 хвилин.

          Крім того, днями Центр з контролю та профілактики захворювань США почав проводити тестування на наявність антитіл для визначення кількості заражених коронавірусом, зокрема й безсимптомних переносників інфекції, і тих, хто вже перехворів.

          Але масове тестування поки не дає бажаного ефекту в США, тому що не діє в купі з іншими заходами – карантином, а також відстежуванням контактів з інфікованими.

          Італія

          Італія, залишається головним європейським епіцентром пандемії (разом з Іспанією, яка вже «вирвалася» на перше місце) і встигла протестувати понад 650 тисяч громадян.

          Італія самостійно виробляє експрес-тести для виявлення коронавірусу – результат можна дізнатися вже за 60 хвилин замість 5-6 годин, як це було раніше. При цьому тестують лише тих, у кого виражені симптоми і померлих. Цим частково пояснюється значний статистичний рівень летальності в країні.

          Німеччина

          Останнім часом «рекордсменом» за кількістю перевірок на коронавірус стала Німеччина – в країні щодня роблять більше 23 тисяч тестів, а у найближчий місяць планують збільшити їхню кількість до 70 тисяч (у німецьких лабораторій є такі можливості). У Німеччині летальність від коронавірусу ще менша, ніж у Південній Кореї – з понад 100 тисяч інфікованих померло 1,6 тисячі. Тут також зіграла роль оперативна реакція на можливе поширення вірусу. 

           Велика Британія

          Масштабне тестування планує розгорнути й Велика Британія, де кількість інфікованих майже досягла 55 тисяч і майже 6,2 тис детальних випадків. Поки що там проводять лише ПЛР-тести, які демонструють наявність хвороби в організмі в поточний момент. 

          Як повідомив Метт Хенкок – міністр охорони здоров’я Сполученого королівства, «вчені вже протестували п’ять найперспективніших тестів на антитіла, але жоден не був достатньо хорошим». Навіть тести, придбані в Китаї, змогли виявити антитіла у пацієнтів, які були серйозно хворі на коронавірус, але не показували більш легких випадків. До кінця квітня уряд Британії прагне проводити по 100 тисяч тестів на день. Досі щоденне тестування проходять близько 12 тисяч осіб.

          Франція

          Франція використовує ПЛР-тести власного виробництва, розроблені інститутом Луї Пастера – шість підприємств по всій країні мають ліцензію на виготовлення, а 120 лабораторій на їх проведення. Але цього явно замало: станом на кінець березня у Франції можна було зробити щонайбільше 5 тисяч тестів за добу. Зараз французькі лабораторії вже переходять на автоматизовану систему, що має пришвидшити аналіз тестів.

          Втім дехто з французьких лікарів наполягає, що добову норму тестування необхідно негайно збільшити щонайменше вдесятеро. «Цю битву неможливо вести успішно, якщо не зробити тестування масовим явищем», –наголосила група медиків у відкритому листі до французького уряду, який оприлюднила газета Le Figaro.

          А міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран пообіцяв, що в країні будуть додатково проводити по 30 тисяч тестів щодня у квітні, по 60 тисяч у травні і по 100 тисяч у червні.

               Японія

          Станом на сьогодні у «країні сонця, що сходить» 4257 інфікованих коронавірусом і 93 летальні випадки.

          Влада Японії зосередилась на тестуванні лише тих громадян, у яких була висока температура більше ніж чотири дні, у тих, хто повернувся із закордонних поїздок, тісні контакти із зараженими або тих, хто має досить сильні симптоми, щоб вимагати госпіталізації.

          Метою такого підходу було не виявити всіх заражених людей, а скоріше зосередити ресурси на тих, хто найбільше потребує лікування, та відстежити скупчення інфекції. Також, японські лікарі використовували сканери КТ для виявлення пневмонії без попереднього тестування  на COVID-19. 

          Японські фахівці у кінці березня створили тестовий набір для виявлення нового коронавируса, який дозволяє отримати результат через 10 хвилин після забору зразка біологічного матеріалу. Нова система розроблена вченими японського Національного інституту інфекційних захворювань і Університету Нагасакі разом зі спеціалізуються на виробництві медичного обладнання підрозділом компанії Canon (Canon Medical Systems).

          Портативна система вагою 2,4 кг дозволяє за 10 хвилин виявити коронавірус в зразку біологічного матеріалу, зібраного з носа або горла пацієнта. З урахуванням всіх підготовчих операцій загальний час тестування складає не більше 40 хвилин.

          Південна Корея

          Протягом останніх кілька днів у Південній Кореї фіксують рекордно низьку кількість нових випадків зараження коронавірусом з моменту піку в країні. Це підтверджує, що останнім часом ситуацію вдалося взяти під контроль. Не в останню чергу завдяки масовому тестуванню громадян на коронавірус. Щодня в Кореї проводили близько 15 тисяч тестів, загалом наразі зробили майже 500 тисяч.

          Система охорони здоров’я Корейської республіки змогла оперативно зреагувати на пандемію COVID-19 ще й через попередню «підготовку» – боротьбу з іншим типом коронавірусу MERS (близькосхідний респіраторний синдром) у травні-червні 2015-го року. Цього разу зробили ставку на оперативність і точність тестування, дотримання медперсоналом правил захисту, а населенням – самоізоляції в разі інфікування чи підозри на вірус.

          Корейські вчені розробили власні тест-системи і зробили перевірки масовими. А ще задіяли мобільні лабораторії, які дозволили проводити тестування деінде — навіть на заправках: при цьому водіям не потрібно залишати автівки. Завдяки такому доступному тестуванню і вчасному виявленню вірусу вдається запобігти багатьом летальним випадкам.

          Загалом на майже 10,5 тисяч підтверджених випадків зараження коронавірусом у Південній Кореї припадає «лише» 200 смертей.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня