У ЄС почалися дебати щодо того, «хто прийняв більше українських біженців»

У ЄС почалися дебати щодо того, «хто прийняв більше українських біженців»

14:18 Листопад 30, 2022

Життя 723 5 хвилин

Magyar

Після того як з’ясувалося, що південні країни та Франція не виявляють активність у прийомі українців, депутат Європарламенту від Німеччини Манфред Вебер закликав до солідарності.

Ні світла, ні води, ні тепла – багато людей змушені тікати через кордони від російських атак на українську інфраструктуру. Проте одні країни ЄС більш охоче приймають біженців, інші – менш, наголошується в статті видання Hotnews.ro. Її автори додають, що хоча через Румунію проїжджає багато людей, мало хто там залишається.

За даними Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), з початку російського вторгнення з України втекли 7,9 мільйона людей. Агентство попереджає, що в найближчі місяці біженців може стати більше, оскільки країна стикається з надзвичайно великими викликами, а попереду сувора зима. Росія постійно атакує енергетичну інфраструктуру України ракетами, завдаючи серйозної шкоди, а в деяких областях ситуація взагалі драматична.

Німецький депутат Європарламенту Манфред Вебер закликав до солідарності на сторінках газети Bild am Sonntag.

Якщо більше українців будуть змушені тікати від російських бомбардувань і нападів протягом зими, «Західній Європі доведеться взяти на себе більше відповідальності», – зазначив політик ХСС. «Усі країни ЄС повинні виявляти солідарність, щоб разом упоратися з цим безпрецедентним викликом».

Наразі деякі держави беруть участь у цій роботі активніше, ніж інші. Найбільшу кількість українських біженців прийняла Польща – понад 1,5 мільйона. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), 463 000 людей знайшли притулок у Чехії – вражаюча цифра для країни з населенням 10,7 мільйона осіб.

У Німеччині зареєстровано близько мільйона українських біженців. Тут триває активна підготовка до зими. Подекуди знову встановлюють намети, а виставкові зали перетворюють на аварійні укриття.

Ситуація в південних країнах ЄС дещо інша: наразі Франція, Італія та Іспанія прийняли значно менше біженців, звертає увагу Bild. За оцінками Агентства ООН у справах біженців, у цих трьох країнах їх налічується близько 446 000.

Причина в тому, що, наприклад, у Франції, де зараз проживає 119 тисяч українських біженців, отримати посвідку важче, ніж у Німеччині, заявив в інтерв’ю Bild I am Sonntag експерт з питань міграції Геральд Кнаус. «Франція виплачує біженцям менше грошей. Дуже важко орендувати квартиру, і люди повинні платити надто високу ціну».

Тож одні країни активно приймають біженців, а в інших доступні ресурси не використовуються як слід. Якби Франція, Італія та Іспанія брали на роботу стільки людей, скільки Чехія, «ситуація була б зовсім іншою», зазначив Кнаус.

Комісарка ЄС із внутрішніх справ Ільва Йоханссон наголосила, що українці мають рівний доступ до соціальних систем ЄС. «За останні 9 місяців біженці з України здебільшого прямували туди, де в них є друзі чи родина, свою роль відіграла також близькість до батьківщини та ознайомленість з культурою», – сказала Йоханссон Bild am Sonntag.

За офіційними даними Bild, кількість українців, зареєстрованих у державах Європи, така: Польща – 1 507 893 осіб, Німеччина – 1 027 789, Чехія – 462 622, Італія – 173 231, Іспанія – 154 457, Велика Британія – 146 200, Нідерланди – 69 607, Бельгія – 60 241, Португалія – 52 970, Швеція – 48 360, Данія – 36 983, Угорщина – 32 271, Люксембург – 6 756 осіб.

В Ірландії місцеві жителі відкрито виступили проти того, щоб у їхній громаді поселили українських біженців.

Джерело:  vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня