У столиці Латвії демонтували пам'ятник Пушкіну

У столиці Латвії демонтували пам'ятник Пушкіну

14:09 Травень 30, 2023

Життя 811 2 хвилини

В латвійській столиці Ризі демонтували пам’ятник російському поету Александру Пушкіну, який стояв у парку Кронвалда.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на LSM.lv.

Після демонтажу Ризьке агентство пам’ятників перемістило скульптуру Пушкіна на склад. Згодом її планують передати Спілці художників.

Рішення про переміщення скульптури ухвалено у зв’язку з тим, що 2009 року Рада зі збереження та розвитку історичного центру Риги і Державна інспекція з охорони пам’яток культури не схвалили її розміщення в парку Кронвалда, рекомендувавши вибрати інше місце.

Таким чином те, що скульптура була встановлена в парку і дотепер перебувала там, порушувало нормативні акти. 3 березня 2023 року Рада з пам’ятників Ризької думи висловилася за перенесення скульптури в більш відповідне місце.

Наприкінці квітня коаліція Ризької думи схвалила ідею того, щоб пам’ятник Пушкіну перенесли в інше місце. Депутати вирішили вивчити можливі місця, де згодом можуть встановити монумент, а також висловили намір не зволікати з цим.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня