У Берегові розпочали методичну підготовку вчителів народних танців

У Берегові розпочали методичну підготовку вчителів народних танців

13:11 Вересень 25, 2023

Життя 1822 3 хвилини

Magyar

Закарпатська філія Мережі будинків народних традицій вже вдруге організувала методичну підготовку вчителів-початківців та взагалі тих людей, які цікавляться народними танцями. У попередньому циклі навчання користувалося великою популярністю, про це свідчить той факт, що  кількість учасників дедалі зростає. Мета організаторів – заповнити нестачу кадрів, спричинену війною, у населених пунктах Закарпаття.

Навчання проводять хореографи-педагоги з угорського міста Ніредьгаза Дора Надь та Антал Надь, котрі розробили навчальну програму методичної підготовки. Учасники навчання цього разу будуть обізнаними з танцями Верхньотисянського регіону, опановуватимуть танцювальну гімнастику, розтяжку, розвиватимуть ритміку, а також ознайомляться з народними піснями, іграми.

Ініціювала навчання ще до початку війни очільниця Закарпатської філії Мережі будинків народних традицій Каталін Пал. Тоді ідея полягала у вдосконаленні знань закарпатських викладачів угорського народного танцю. Проте із початком війни відповідних спеціалістів забракло, відтак організація для заповнення цієї прогалини ініціювала навчання методиці викладання народного танцю для початківців. Таким чином методологічні основи можуть вивчити й ті, хто досі не займався викладанням народного танцю. Цьогорічний тренінг розпочався 23 вересня і триватиме до травня, учасники та інструктори збиратимуться раз на місяць. Після успішного завершення навчання учасники отримають відповідний сертифікат.

Менеджерка Закарпатської філії Мережі будинків народних традицій Еніке Вараді каже, що попереднє навчання, яке завершили пів року тому, було дуже успішним. Тому одразу ж розпочали підготовку наступного циклу. Зараз удалося організувати все таким чином, щоби тренінг тривав трохи довше – із вересня до травня. «Учасники навчання зустрічатимуться із педагогами раз на місяць. Зараз ситуація із викладанням народного танцю в нашому краї складна, адже бракує відповідних кадрів. Ми намагаємося допомогти вчителям, яким не байдуже плекання угорської культури», – наголосила Еніке Вараді.

До дев’ятимісячного тренінгу долучилися учасники з Ужгородського, Мукачівського, Берегівського районів області, загалом 20 осіб.

(Kőváry/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня