На Берегівщині відзначили День національної єдності угорців

На Берегівщині відзначили День національної єдності угорців

12:49 Червень 5, 2023

Життя 1167 3 хвилини

Magyar

На пам’ять про річницю підписання Тріанонського договору 31 травня 2010 року парламент Угорщини визначив 4 червня Днем національної єдності угорського народу. В цей день угорці по всьому світу, зокрема і на Закарпатті, вшановують єдність угорського народу та її силу. Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) щороку організовує меморіальні дійства в краї, і, хоча, через війну чимало заходів довелося скасувати, вінки пам’яті все ж поклали у звичних символічних місцях.

У центрі села Геча, що на Берегівщині, у 2013 році заклали площу на честь єдності угорського народу, із «Деревом життя» посередині. Учасники заходу поклали вінки до знаку, серед них, зокрема, консулка Угорщини в Ужгороді Олександра Чізмадіа, голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, секретар ТУКЗ-КМКС з економічних та самоврядних питань, староста села Андраш Мештер, очільниця місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Катерина Попович. Під час покладання атмосферу підкреслив спів місцевого народного ансамблю, у виконанні якого прозвучала в’язанка тематичних пісень.

«Вважаємо дуже важливим пам’ятати про цей день. Це вже не день жалоби, а день єдності угорців, свято, коли ми відчуваємо, що, незалежно від того, де ми знаходимось у світі, в межах Угорщини чи за її межами, в Америці чи Бразилії, ми – одна нація, і це нам на Закарпатті надає сил. Які б важкі часи ми не переживали, ми знаємо, що за нами стоїть вся нація, і не лише десять мільйонів угорців, а багато інших у всьому світі», – повідомив нашому виданню Андраш Мештер.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня