У Берегові відкрилася виставка Ласла Габди-молодшого

У Берегові відкрилася виставка Ласла Габди-молодшого

14:51 Квітень 18, 2021

Життя 1088 4 хвилини

Magyar

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в місті Берегові відкрилася виставка робіт Ласла Габди-молодшого. Митця гостям представив Генеральний консул Матяш Сіладі.

Ласло Габда-молодший народився 27 січня 1961 року. Протягом 1976–1980 років навчався на факультеті кераміки Ужгородського державного художньо-промислового училища. Після його закінчення потяг до малювання виявився сильнішим, тож юнак розвивав свій талант у цьому напрямі. Працював при Ужгородському фонді мистецтв. У 1985 році став членом Молодіжної організації Союзу образотворчих мистецтв СРСР. Перша особиста виставка Ласла Габди-молодшого відбулася 1990-го в Ужгороді, пізніше в містах Кошице, Снина (Словаччина), Мошонмадяровар (Угорщина), Ужице (Сербія) та Кенінгсфельд (Німеччина). З 1993 року – член Національної спілки художників України. У 2002-му був нагороджений обласною премією імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У 2009 році отримав звання заслуженого художника України.

У своєму виступі Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі, представляючи художника та його роботи, зазначив: «У роботах митця простежуються традиції закарпатської школи живопису, однак це не обов’язково означає сліпе наслідування традицій. Для його мистецтва характерні постійні експерименти, за допомогою яких він прагне відкрити новий шлях до невідомого, безпрецедентного. Своїми картинами художник створює новий світ, космос і водночас надає нового значення як твору, так і власній творчій діяльності.

Роботи Ласла Габди-молодшого – це не звичайні салонні картини. Своєю новизною вони вражають глядача, який не звик до такого видовища, і водночас змушують задуматися про природу, призначення та напрями розвитку мистецтва. Його твори не можна інтерпретувати в традиційному контексті, вони відкривають нам нові виміри та зв’язки, а також перетворюють простір, у якому ми їх бачимо…

Митець надихається роботами французьких імпресіоністів, німецького художника Еміля Шумахера, а також традиціями закарпатської школи живопису та світлинами фотографа Йено Сюча. Його творчий стиль експерти називають «відносністю». Для полотен Ласла Габди-молодшого характерні абстрактне світосприйняття, сміливі асоціації та декоративні кольори. На картинах основну роль відіграють яскраві та вібруючі барви або, навпаки, спокійні, рівномірні тони.

Потяг митця до чорного кольору розкрився в циклі картин, створених у 2008 році. Важливими моментами в мистецтві Ласла Габди-молодшого є знаки, які він використовує як частину власної гри ймовірностей. Ці знаки походять від кількох джерел, будь то стилізовані знаки наївності дитячих малюнків, епічні позачасові символи чи піднесення фігур, видряпаних на міській стіні, до концептуального рівня».

Роботи Ласла Габди-молодшого можна оглянути в приміщенні Генерального консульства Угорщини в м. Берегові невеликими групами за попередньою домовленістю. З картинами є можливість ознайомитися також на сайті дипломатичної установи.

(dózsa/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня